Švýcarská společnost se specializuje na výrobu vysoce kvalitního expedičního vybavení. Svou činnost zahájila v roce 1997 od výroby dvou modelů stanů: Orion a Vega. Od té doby až do současnosti značka neustále vyvíjí své výrobky a rozšiřuje svou nabídku o další kategorie.

O společnosti

V současné době EXPED kromě kategorie stanů nabízí také spací pytle, samonafukovací karimatky, turistické matrace, nepromokavé vaky, batohy, lékárničky, přepravní pytle a další cestovní doplňky. Cílem společnosti je spojit nejlepší materiály a technologie s designem propracovaným do všech detailů, a to v souladu se zásadou „maximizes your outdoor experience with a minimum of gear“. Samonafukovací karimatky a turistické matrace od EXPED se vyznačují nejvyšší kvalitou a odolností. Každý produkt před tím, než se dostane na trh, prochází několikadenním testem v laboratoři.

Karimatky švýcarského výrobce mají inovativní systémy nafukování, m.j. Schnozzel Pumpbag (kompresní vak, který nafukuje matraci). Díky tomuto systému uživatel nemusí nafukovat matraci silou vlastních plic, což je zvláště důležité ve vysokých nadmořských výškách. Všechny karimatky EXPED jsou podrobeny nezávislému testu tepelné izolace.

 

 

Adresa stránek producenta:

http://www.exped.com/