Největší americký výrobce horolezeckého a turistického vybavení. Symbol nejvyšší kvality a bezpečnosti. Od začátku své činnosti společnost uvedla na trh mnoho inovativních řešení, čímž se stala majitelem takových patentů jako Camaloty, Avalung, šrouby do ledu Express, systém FlickLock nebo trailové hole Z-Poles.

O společnosti

Historie společnosti začala před více než 50 lety v Salt Lake City, kde osmnáctiletý horolezec Yvon Chouinard pomocí kladiva a kovadliny začal sám kovat skoby, které později prodával z kufru svého auta. Jeho výrobky si rychle získaly uznání mezi horolezci. V roce 1989 se původní společnost Chouinard Equipment přejmenovala na dnes známou značku Black Diamond. Historie společnosti měla významný dopad na rozvoj horolezectví ve světě, od lezení po big wallu přes alpské lezení až po sportovní lezení, bouldering a lezení na umělých stěnách.

V současné době Black Diamond nabízí více než 20 kategorií produktů, včetně horolezeckého vybavení, trekingových holí, čelovek, maček a cepínů, lan, lyží freeride, technického oblečení a rukavic. V roce 2018 obohatila společnost svoji kolekci o lezecké boty a v roce 2019 o lavinové detektory. Díky tak široké nabídce produktů se značka může pochlubit mimořádně komplexní nabídkou určenou outdoorovým nadšencům.

Adresa stránek producenta:

www.blackdiamondequipment.com